Jak posadzić gości na weselu?

Opublikowany 12 June 2012 przez admin

Nie wystarczy przygotować zaproszenia na ślub i wręczyć je rodzinie i przyjaciołom. Kolejnym trudnym zadaniem, któremu musi sprostać młoda para jest posadzenie gości przy stole weselnym. Nie jest to łatwa sztuka, szczególnie jeśli zapraszamy dużą liczbę osób albo ludzi, którzy za sobą nie przepadają. Pamiętajmy o tym, że podczas wesela wszyscy powinni się czuć komfortowo i dobrze się bawić. Szczególnie wtedy, gdy będziemy decydować gdzie kogo posadzić.

Należy się przede wszystkim zdecydować jak ustawić stoły w sali weselnej. Przy tym należy mieć na uwadze, że najważniejsze miejsca przy stole powinni zajmować pan młody i panna młoda. Stoły można ustawić w kształt podkowy i wtedy młoda para powinna zająć miejsca u szczytu stołów, a obok nich powinni usiąść świadkowie z osobami towarzyszącymi. Można również ustawić stoły w kształt litery T, a wtedy para młoda powinna siedzieć w jej centralnej części.

Jeżeli dysponujemy kilkoma dużymi stołami dobrze jest posadzić gości ze względu na wiek, by dobrze się bawili w swoim towarzystwie. A jeśli na wesele przybędą goście razem z dziećmi warto zorganizować dla najmłodszych osobny stolik: przebywające w swoim gronie maluchy z pewnością nie będą się nudzić. Najlepiej przygotować dla nich osobne menu na wesele: potrawy podane w sposób dostosowany do ich wieku. Warto też zatrudnić animatorkę, która wymyśli dla dzieci zabawy i będzie się nimi opiekować.

Po przemyśleniu tej kwestii dobrze jest przygotować winietki dla gości weselnych, żeby każdy wiedział gdzie ma usiąść i nie przebywał w towarzystwie osób, które słabo zna, i wśród których czuje się nieswojo.

Skomentuj

* wymagany