Jak właściwie zapraszać na ślub?

Opublikowany 24 October 2009 przez admin

image017 150x150 Jak właściwie zapraszać na ślub?Macie już gotowe zaproszenia na ślub i wesele, nie pozostaje wam więc nic innego jak tylko je doręczyć. Kiedy to zrobić i jak? Musicie liczyć się z tym aby zaproszenia dotarły do waszych gości najpóźniej miesiąc przed planowanym ślubem, optymalnie na trzy miesiące przed nim. Dzięki temu wasi goście będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby spokojnie zastanowić się czy na pewno będą mogli być na waszym weselu lub właśnie wasz termin sobie zarezerwować oraz przemyśleć prezent dla was czy kreację.

Generalnie zasada jest taka, że osobiście powinniście wręczyć zaproszenia waszym rodzicom, dziadkom, rodzicom chrzestnym, rodzeństwu, świadkom, najbliższej rodzinie oraz najbliższym przyjaciołom.  Do was należy decyzja kto do powyższych grup się kwalifikuje. Mile widzianym jest gdybyście wasze zaproszenia na ślub wręczyli osobiście także osobom bliskim waszym rodzicom, szczególnie jeśli to rodzice pokrywają część kosztów związanych z waszym weselem. Zazwyczaj zanosi się osobiście zaproszenia gościom, którzy mieszkają niedaleko was lub gościom, z którymi będziecie się widzieć przed ślubem. Jakby to wyglądało, gdybyście wysłali pocztą zaproszenia na ślub dwie ulice dalej do cioci. Pamiętajcie, że nawet wizyty z zaproszeniem na ślub powinny być wcześniej zapowiedziane. Do pozostałych gości – na przykład rodziny na drugim krańcu Polski lub mieszkającej zagranicą możecie spokojnie wysłać pocztą, pamiętając aby odbyło się to odpowiednio wcześniej. 

image019 300x225 Jak właściwie zapraszać na ślub?
Jak już wcześniej wspominaliśmy powinniście wyraźnie zaznaczyć w zaproszeniu kogo dokładnie zapraszacie. Jeśli tego nie uczyniliście, wizyta u gości jest doskonałym momentem, aby wygłosić mowę o zaproszeniu oraz dodać, kto jest mile widziany na przykład z osobą towarzyszącą u swego boku. Możecie również od razu zaproponować gościom nocleg czy transport z miejsca ślubu na miejsce wesela, czy do hotelu zaraz po weselu. Jest to również dobra okazja do tego, aby zaprosić na poprawiny, jeśli takowe planujecie. Możecie również do zaproszenia dodać osobny kartonik z informacją o poprawinach.

Skomentuj

* wymagany