Tani prąd – czyli ceny energii dla firm i zmiana dostawcy prądu

Szukając oszczędności w domowym lub firmowym rachunku kosztów z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na opłaty za energię. Ceny energii różnią się bowiem w zależności od tego jaki zakład nam ją dostarcza, oraz od tego jaką mamy wybraną taryfę.

W wielu przypadkach różnice są na tyle duże , że należy poważnie zastanowić się nad zmiana dostawcy prądu energii, aby w przyszłości płacić mniejsze rachunki za prąd. Cena za kWh czyli podstawową jednostkę rozliczeniową to tylko jedna ze składowych, należy również sprawdzić inne, dodatkowe opłaty jakie widnieją na rachunku i porównać je u kilku dostawców energii. Oczywiście zwykle cenniki podzielone są na klientów indywidualnych i biznesowych, energia dla firm to przede wszystkim pobór znacznie większych ilości energii i wykorzystanie przemysłowe do urządzeń oraz maszyn.

Tutaj liczą się również parametry jakościowe dystrybuowanej energii oraz takie parametry jak gwarancja nieprzerwanej dostawy prądu. Tani prąd i energia nie zawsze oznacza, że będzie to bezproblemowy pobór mocy 24 godziny na dobę. W przypadku firm liczy się również pewność we współpracy z renomowanym zakładem energetycznym. Łatwo sobie bowiem wyobrazić działalność gospodarczą, która na skutek przerw w dostawie energii ponosi bardzo duże straty biznesowe, nie mogąc funkcjonować w sposób normalny.

Dostawcy prądu i energii na polskim rynku to w zasadzie kilka zakładów energetycznych, warto jednak rozważyć wszystkie za i przeciw zanim dokonamy ostatecznego wyboru, zwróćmy uwagę również na usługi dodane, możliwości rozwoju i elastyczność zakładu w podejściu do spełnienia potrzeb klienta indywidualnego jak i biznesowego.