Zaproszenia na ślub – koszty zaproszeń

Opublikowany 22 February 2013 przez admin

koszty zaproszenia slubne 150x150 Zaproszenia na ślub – koszty zaproszeńKiedy już wiemy jakiej wielkości przyjęcie planujemy , zastanawiamy się nad budżetem naszego przyjęcia. Musimy tu pamiętać o kosztach zaproszeń ślubnych. Zwykle przeznaczajmy do 2% wydatków z całego wesela na odpowiednie zaproszenie gości. Wybierając zaproszenia należy mieć ustaloną liczbę gości których będziemy zapraszać na ślub a których na ślub i wesele.

W następnej kolejności przystępujemy do wyboru zaproszeń, które musimy wypisać. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór, a z doświadczenia wiadomo że czym wybór większy, tym trudniejszy. Do wyboru zaproszeń najlepiej przystąpić na co najmniej trzy miesiące przed uroczystością. Jest to ściśle związane z ilością gości których będziemy zapraszać. Kiedy planujemy większe wesele czas przekazania zaproszeń znacznie się wydłuża, a w dobrym tonie jest aby goście wiedzieli o takim zaproszeniu dwa miesiące przed uroczystością a nie później niż miesiąc przed weselem. Dobrym sposobem jest przygotowanie kilku zaproszeń więcej na wszelki wypadek, może komuś trzeba będzie wypisać jeszcze raz albo okaże się że o kimś zapomnieliśmy. Koszty zaproszeń będą bardzo zróżnicowane. Możemy zdecydować się na gotowe już zaproszenia i tu szukać odpowiedniej ceny, zawsze możemy ją negocjować zwłaszcza wtedy gdy nabywamy większą ilość zaproszeń.

Przed podjęciem decyzji przejrzyjmy portale internetowe tam zorientujemy się w cenach i wyglądzie zaproszeń które oferują sprzedawcy. Ponadto dowiemy się o trendach jakie obecnie panują bo są one zmienne jak i w modzie. Orientując się w cenach będziemy mogli łatwiej negocjować ,ze sprzedawcą zaproszeń w naszej miejscowości. Kupując gotowe zaproszenia najczęściej wybieramy już te z nadrukowanym tekstem, takim co nam odpowiada. Inną historią są zaproszenia takie gdzie odpowiedni teks i inne rzeczy które chcemy umieścić w zaproszeniu.

Takie zaproszenia redagujemy sami i zamawiamy w drukarni. Koszty takiego zamówienia mogą być większe niż zakupionych zaproszeń. Przed przystąpieniem do redagowania takiego zaproszenia pamiętajmy że płacimy w drukarni nie tylko za szatę graficzną naszego zaproszenia ale i za ilość słów jakie ono zawiera. Najdroższe są zaproszenia najbardziej oryginalne jak np.: fotografia narzeczonych. Tu koszty mogą wahać się od 1 zł nawet do 8 zł za jedną sztukę. Zwracajmy uwagę na papier z jakiego będą one wykonane i koszty farby drukarskiej. Każdą cenę możemy starać się negocjować. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku zaproszenie powinno zawierać prośbę o potwierdzenie przybycia na wesele, jest to związane z kosztami jakie ponosimy organizując uroczystość. Potwierdzenie przybycia powinno zawierać wyznaczoną datę.

Kiedy nie mamy odpowiedzi potwierdzenia to kilka dni po takiej dacie możemy sami upewnić się telefonicznie o przybyciu gości lub nie. Kiedy zaproszenia będziemy wysyłać pocztą, musimy pamiętać o doliczeniu kosztów znaczków pocztowych. Zaproszenia na ślub starajmy się wręczać osobiście, mogą je jeszcze przekazywać rodzice Pary Młodych, zwłaszcza jeśli biorą udział w kosztach przygotowania wesela. Zapraszając na wesele pamiętajmy że najbliższa rodzina : dziadkowie, chrzestni, oraz rodzina z racji wieku i bliskości powinna być zaproszona w pierwszej kolejności. Te osoby zapraszajmy osobiście. Kiedy wybieramy się z zaproszeniem do następnej części gości starajmy się w miarę możliwości uprzedzić telefonicznie naszą wizytę. Pozostałe osoby, które zapraszamy tylko na ślub możemy poinformować o tym fakcie dwa tygodnie przed uroczystością. Zawiadomienia o ślubie osobom zamieszkującym w innej miejscowości też możemy przesłać na dwa tygodnie przed uroczystością.

Skomentuj

* wymagany