Zaproszenia ślubne a lista prezentów ślubnych na wesele

Opublikowany 12 April 2010 przez admin

image002 150x150 Zaproszenia ślubne a lista prezentów ślubnych na weseleDzisiejsze młode pary coraz częściej postanawiają stworzyć listę prezentów ślubnych. Obok wyboru wzoru zaproszenia na ślub jest to jedna z najbardziej pracochłonnych części przygotowań do wesela. Jest to idealny sposób na uniknięcie zdublowania się prezentów ślubnych, a także otrzymania niechcianego podarunku. Również dla gości jest to spore ułatwienie, gdyż nie muszą się już głowić, co kupić Młodej Parze w prezencie. Otrzymując zaproszenia ślubne wraz z taką listą goście mają pewność, że prezent, który sprawią Nowożeńcom będzie im się podobał i będzie im potrzebny.

Mimo wielu pozytywnych aspektów listy prezentów ślubnych zawsze znajdzie się gość, który poczuje się dotknięty otrzymaniem zaproszenia na ślub wraz z taką właśnie listą i potraktuje to jako wymuszenie na nim kupowania prezentów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby taki osobnik sprawił Młodej Parze po prostu pieniądze, z które kupią sobie to, czego jeszcze będzie im brakowało. Istnieją także sceptycy, którzy uważają, że, taki prezent nie będzie już niespodzianką, ci więc również nie będą zachwyceni listą prezentów dorzuconą do zaproszenia na ślub.
W obecnej erze list prezentów ślubnych powstały nawet firmy specjalizujące się w pomaganiu przy ich tworzeniu. Inna opcją jest wybranie wszystkich prezentów w jednym konkretnym sklepie przez Parę Młodą. Zaproszenia ślubne są wówczas zaopatrzone w bilecik, na którym znajduje się adres tego sklepu. Goście udają się wtedy do niego, otrzymują listę preferowanych przez Młodą Parę prezentów wraz z cenami. Sprzedawcy wykreślają kolejno zakupione prezenty. Takie rozwiązanie na pewno pozwoli uniknąć zdublowania się podarunków ślubnych.
Mimo, że do tej pory zwyczaj tworzenia listy prezentów ślubnych kojarzony był głównie ze Stanami Zjednoczonymi czy Wielka Brytanią, z sukcesem przyjął się także w naszym kraju. Wraz z nim powstały różne sposoby na listy. Jednym z nich jest umieszczenie jej na jednym z setek portali ślubnych, proponujących stworzenie takiej wirtualnej listy marzeń. To pomysł dla tych, którzy niechętnie chcą deklamować taką listę gościom przy okazji wręczania zaproszenia na ślub. Zaproszenia ślubne są jednak doskonałym miejscem na umieszenie na nich adresu takiej strony. Goście mogą na niej rezerwować wybrane prezenty dla siebie. Inna możliwość, to udostępnianie takiej listy u świadków, o czym również wypada dokładnie poinformować naszych gości weselnych.
Tworząc listę warto dobrze zastanowić się, czego tak naprawdę nam potrzeba. Przeanalizujmy więc zawartość szafek i wybierzmy to, co nam się przyda i czego jeszcze nie mamy. Weźmy również pod uwagę, że nie wszystkich naszych gości weselnych będzie stać na bardzo drogi prezent, ale na pewno znajda się i tacy, którzy będą chcieli hojnie obdarzyć Parę Młodą. Umieśćmy więc prezenty w różnych cenach.

Skomentuj

* wymagany