Zawartość i teksty na zaproszenia ślubne, czyli co wydrukować?

Opublikowany 12 September 2009 przez admin

image013 150x150 Zawartość i teksty na zaproszenia ślubne, czyli co wydrukować?Macie już za sobą wybór wzoru zaproszenia, idziecie do drukarni aby podjąć ostateczną decyzję co do formy waszego zaproszenia ślubnego. Teraz musicie zdecydować co chcecie napisać w waszym zaproszeniu, a ta decyzja może być nawet trudniejsza od wyboru samego zaproszenia ślubnego. Przede wszystkim musicie się zastanowić kogo z obecnych na waszym ślubie chcecie widzieć na waszym weselu. Możecie zatem przygotować dwie wersje waszego zaproszenia, jedną zawierającą informacje o samym ślubie w kościele lub urzędzie stanu cywilnego, a drugą o ślubie oraz weselu. Druga możliwość to przygotowanie wkładki z zaproszeniem na wesele, którą będziecie wkładać do zaproszeń na ślub. Pamiętajcie, że ilość tekstu musi być dopasowana do wzoru zaproszenia, unikajcie dużej ilości tekstu na małym formacie zaproszenia, będzie to wyglądało nieczytelnie i zniechęci waszych gości do czytania całości, nad którą tak ciężko pracowaliście.  

Dobierajcie więc tak zaproszenia, aby zmieściło się na nich wszystko co chcecie w waszym zaproszeniu ślubnym zawrzeć, a więc i sentencję i wierszyk i prośbę odnośnie prezentów.

Zapraszającymi na wesele najczęściej są sami młodzi, ale jeśli wasze wesele organizowane jest przez rodziców, napiszcie, że zapraszacie wraz z rodzicami. Teraz najważniejsza część zaproszenia ślubnego – kogo zapraszacie..   Aby uniknąć nieproszonych gości, najlepiej wymieńcie każdego z osobna na zaproszeniu. Samo umieszczenie nazwiska Dąbrowskich  może sprawić kłopot i wam i waszej rodzinie czy przyjaciołom.

image015 300x300 Zawartość i teksty na zaproszenia ślubne, czyli co wydrukować?

Warto tez zaznaczyć kogo zapraszacie z osobą towarzyszącą a kogo nie. Następnie umieszczacie datę oraz godzinę i miejsce. Przy czym miejsce opiszcie tak dokładnie, aby goście nie mieli problemów z dotarciem pod właściwy adres. Jeśli uznacie to za stosowne wraz z zaproszeniem ślubnym  możecie wysłać mapkę dojazdu, szczególnie gościom, którzy jadą do was z daleka. Obecnie już prawie zawsze umieszcza się grzecznościową prośbę o potwierdzenie przybycia waszych gości, tzw. RSVP skrót od francuskiego zwrotu répondez s’il vous plaît, zastosujcie go w zaproszeniach na wesele a nie na ślub, wraz z datą, do której mają owe potwierdzenie złożyć.

Jeśli macie życzenie wesprzeć jakąś organizację lub macie ochotę na przykład na kupony lotto zamiast kwiatów, najlepszym miejscem na zaznaczenie tego będzie właśnie zaproszenie na ślub.

Skomentuj

* wymagany